W dniach 15 – 17 grudnia Chór przebywał we Wrocławiu. Podczas pobytu odbyła się generalna próba z Orkiestrą KWP we Wrocławiu przed wspólnym styczniowym koncertem. Chór zwiedził też Panoramę Racławicką i odwiedził Jarmark Bożonarodzeniowy na Rynku wrocławskim. W dniu 17 grudnia śpiewał w Parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Siechnicach podczas uroczystej mszy św., w trakcie której przekazane zostały relikwie pierwszego stopnia św. Maksymiliana Marii Kolbego przez Ojca Ignacego Kosmana z Niepokalanowa.  

Próba generalna z Orkiestrą KWP we Wrocławiu oraz uroczysta msza św. w Siechnicach.

15 - 17 grudnia 2017 r.

W dniu 8 grudnia 2017 r. Chór KWP w Poznaniu wziął udział w Międzynarodowym Festiwalu Barbórkowym Chórów pod patronatem Dyrektora Naczelnego Zakładów Górniczych "Lubin". Zaśpiewaliśmy wraz z 7 innymi chórami, w tym z Chórem Uniwersytetu Górniczego Leoben z Austrii w kościele p.w. św. Wojciecha w Lubinie

Festiwal Barbórkowy Chórów Lubin 

8.12.2017 r.

Wywalczony występ

wraz z Rudim Schuberthem & BIG SILESIAN BAND

w dniu 25 listopada 2017 roku.

W dniu 12 listopada 2017 roku Chór zmierzył się z wieloma zespołami w Klubie Muzycznym INEA STADION POZNAŃ , zdobywając 1 – sze miejsce. Poza dyplomem laureata i licznymi upominkami, Chór wywalczył sobie występ wraz z Rudim Schuberthem & BIG SILESIAN BAND w dniu 25 listopada 2017 roku.

Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu – laureatem „ Bitwy na głosy” – III Marcelińskiego Spotkania z Kulturą.

W dniu 24 października 2017 r. Chór wystąpił w Klubie Seniora Zakładów Hipolita Cegielskiego w Poznaniu. Gościnnie z nami wystąpiła Joanna Grochowalska .

Występ w Klubie Cegielskiego

24.10.2017 r.

W dniu 13 października 2017 roku chór pod dyrekcją Pana Profesora Antoniego Grochowalskiego wystąpił podczas uroczystej Akademii z okazji Święta Komisji Edukacji w Zespole Szkół Mechanicznych w Poznaniu imienia Komisji Edukacji Narodowej. Było bardzo uroczyście, a chór poza odśpiewaniem Hymnu Państwowego i Świętej miłości kochanej Ojczyzny w części oficjalnej wystąpił również w części artystycznej, kończąc uroczystości utworem „Time to say goodbye", otrzymując gromkie brawa zebranej publiczności. Partię solową w tym utworze wykonał artysta Teatru Wielkiego w Poznaniu – tenor Paweł Szajek.

Uroczystości Święta Komisji Edukacji w Zespole Szkól Mechanicznych w Poznaniu.

W dniu 3 czerwca 2017 r. Chór KWP w Poznaniu wziął udział w III Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej "Pater Noster" w Strzepczu

III Ogólnopolski Festiwal Pieśni Religijnej "Pater Noster" Strzepcz 2017 r.

W czwartek 25 maja śpiewaliśmy podczas 45 rocznicy święceń kapłańskich ks. proboszcza prałata Stefana Komorowskiego kapelana policyjnego, podczas Uroczystej Mszy św. rocznicowej z udziałem rodziny i zaproszonych gości

45 rocznica święceń kapłańskich naszego kapelana

W dniu 28 kwietnia 2017 roku Chór uświetnił uroczystości pożegnania maturzystów w Zespole Szkół Mechanicznych w Poznaniu, którego występ przysporzył wielu niezapomnianych wrażeń.

Pożegnanie absolwentów

Wydarzenia w 2017 roku