IX Koncert kolędowy "Niebiescy wraz z Przyjaciółmi grają i śpiewają kiolędy" - 28.01.2023 r.

W sobotę 28 stycznia o godz. 16.00 w Kościele Garnizonowym Policji tradycyjnie już odbył się  IX  koncert kolędowy 

"Niebiescy wraz z Przyjaciółmi grają i śpiewają kolędy”.

W tym dniu wystąpili :

Zespól Wokalny BABKIALI, dr Joanna Grochowalska na flecie altowym

oraz Chór Blue Sonic przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Pan Profesor Antoni Grochowalski i Ksiądz Proboszcz podziękowali występującym, wyrażając nadzieję że następny X koncert odbędzie się również w  Kościele przy ul. Swobody.

Osobne podziękowania i tradycyjnie już pamiątkowe statuetki wręczył wiceprzewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego Przemysław Postaremczak.

Zapraszamy za rok!

I Koncert

"Niebiescy wraz z Przyjaciółmi grają i śpiewają kolędy"

1.02.2015 r.

 

1 lutego o godzinie 17.00 w Kościele Garnizonowym wielkopolskiej Policji w Poznaniu odbył się koncert pt.: „Niebiescy wraz z Przyjaciółmi śpiewają i grają kolędy”. Gospodarzem koncertu był ksiądz prałat Stefan Komorowski kapelan poznańskich policjantów. Gościem honorowym był Wielkopolski Komendant Wojewódzki insp. Rafał Batkowski.

Jako pierwsza wystąpiła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod dyrekcją kom. Adama Witiwa. Orkiestra zaprezentowała pięć kolęd w ciekawej i oryginalnej aranżacji.

Następnie zebrani mogli posłuchać Zespołu wokalnego Kościoła Garnizonowego Policji Armia św. Jerzego pod dyrekcją Joanny Szynkowskiej vel Sęk. Zespół dopiero rozpoczyna swoją działalność artystyczną, ale ich występ był niezwykle przejmujący.

Na zakończenie wystąpił Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pod dyrekcją Michała Sergiusza Mierzejewskiego.

Każdy z występujących zespołów był gorąco oklaskiwany przez zgromadzoną licznie publiczność.

II Koncert

"Niebiescy wraz z Przyjaciółmi grają i śpiewają kolędy"

31.01.2015 r.

 

Niebiescy wraz z przyjaciółmi już po raz drugi śpiewali i grali kolędy w Kościele Garnizonowym wielkopolskiej Policji w Poznaniu. Organizatorami koncertu byli ksiądz prałat Stefan Komorowski kapelan poznańskich policjantów oraz Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.

W jedynym w Polsce Kościele Garnizonowym Policji w Poznaniu 31 stycznia br. o godz. 16.00 rozbrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy. W koncercie na zaproszenie Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu udział wzięły Chór Parafii Farnej w Poznaniu oraz Kameralny Zespół Wokalny „Armia św. Jerzego”. W tak uroczystej oprawie niebiescy wraz z przyjaciółmi zakończyli tradycyjny okres kolędowania.

Jako pierwszy wystąpił Chór Parafii Farnej w Poznaniu, który swoim ciekawym repertuarem trafnie wprowadził zgromadzonych gości w świąteczny nastrój. Dyrygentem chóru od 2000 roku jest Paweł Łuczak. Następnie zebrani mogli posłuchać Kameralnego Zespołu Wokalnego „Armia św. Jerzego” działającego przy Kościele Garnizonowym Policji w Poznaniu pod dyrekcją Joanny Szynkowskiej vel Sęk. Ich oryginalne i ciekawe aranżacje kolęd spotkały się z dużym entuzjazmem widowni. Na zakończenie zaprezentował się gospodarz spotkania – Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pod dyrekcją Michała Sergiusza Mierzejewskiego. Wszystkie występy były gorąco oklaskiwane przez publiczność, a wspólny finał nagrodzono owacjami na stojąco.

III Koncert

"Niebiescy wraz z Przyjaciółmi grają i śpiewają kolędy"

30.01.2016 r.

 

Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu w uroczysty sposób zakończył okres kolędowania. Niebiescy wraz z przyjaciółmi już po trzeci śpiewali kolędy w Kościele Garnizonowym wielkopolskiej Policji w Poznaniu. Organizatorami koncertu byli ksiądz prałat Stefan Komorowski kapelan poznańskich policjantów oraz Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu.
Kościół Św. Jerzego w Poznaniu jest jedynym Kościołem Garnizonowym Policji w Polsce. 30 stycznia br. o godz. 16.00 rozbrzmiały w świątyni polskie kolędy. Wprowadziły one zgromadzonych w kościele gości w świąteczny nastrój. Warto wspomnieć, że Polska ma największy repertuar kolęd na całym świecie – około 650 utworów. W koncercie na zaproszenie Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu udział wzięły Kameralny Zespół Wokalny "Armia św. Jerzego" oraz Chór Absolwentów "Marcinka". Podczas tak uroczystej oprawy niebiescy wraz z przyjaciółmi zakończyli tradycyjny okres kolędowania.
Jako pierwszy wystąpił Kameralny Zespół Wokalny "Armia św. Jerzego", który swoim ciekawym repertuarem trafnie wprowadził zgromadzonych gości w świąteczny nastrój. Połączył tradycyjne wykonywanie kolęd z nowoczesna aranżacją świątecznych utworów. Dyrygentem zespołu jest pani Joanna Szynkowska vel Sęk. Ich oryginalne i ciekawe aranżacje kolęd spotkały się z dużym entuzjazmem widowni. Kolejnym punktem programu był koncert Chóru Absolwentów "Marcinka" pod batutą prof. Antoniego Grochowalskiego. Następnie zaprezentowała się pani Joanna Grochowalska, która grając na flecie wykonała utwór "Zima" z "Czterech Pór Roku" Antonio Vivaldiego. Na zakończenie zaprezentował się gospodarz spotkania – Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pod dyrekcją pani Moniki Derdy. Wszystkie występy były gorąco oklaskiwane przez publiczność.
Wśród licznie zgromadzonej publiczności obecny był merytoryczny patron policyjnego chóru prof. Antoni Grochowalski i Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. wielkopolskiego pod. insp. Andrzej Szary. Koncertu wysłuchał również Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji - mł. insp. Tomasz Węcławiak, który reprezentował Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Kolędowali również Komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster, Komendant Główny Policji w stanie spoczynku nadinsp. Zenon Smolarek oraz Prezes Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939" Andrzej Borowski. Po zakończeniu wspaniałych koncertów mł. insp. Tomasz Węcławiak i podinsp. Andrzej Szary wręczył dyrygentom chórów podziękowania i drobne upominki.
Po występach ksiądz prałat Stefan Komorowski podziękował wszystkim za przyjęcie zaproszenia i wyraził słowa uznania dla pomysłodawczyni przedsięwzięcia – założycielki Chóru KWP w Poznaniu – podinsp. Małgorzaty Piechury. Wszyscy przemawiający stwierdzili, że wspólne kolędowanie w Kościele Garnizonowym to już tradycja, która będzie pielęgnowana i kontynuowana.

IV Międzynarodowy Koncert

"Niebiescy wraz z Przyjaciółmi grają i śpiewają kolędy"

28.01.2017 r.

 

W dniu 28 stycznia 2017 roku zakończyliśmy tegoroczny cykl kolędowy międzynarodowym koncertem, w którym udział wzięli:

- zaproszony przez nas podczas naszego pobytu w Dreźnie w 2015 roku – Polizeichor Dresden

- zespół wokalno – instrumentalny „Armia św. Jerzego”

- połączone chóry : Chór Absolwentów „ MARCINKA” i Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu

V Koncert

"Niebiescy wraz z Przyjaciółmi grają i śpiewają kolędy"

27.01.2018 r.

 

W cichy styczniowy wieczór 27 stycznia 2018 roku  w Kościele Garnizonowym Policji w Poznaniu na 5 już z kolei koncercie „ „Niebiescy wraz z Przyjaciółmi grają i śpiewają kolędy” zebrali się wszyscy miłośnicy kolęd. Kościół był wypełniony po brzegi.

Tak, jak podczas pierwszego koncertu zaprezentowały się:

- Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod dyrekcją nadkom. Adama Witiwa;

- „ Arrmia św. Jerzego” – Zespół Wokalno- Instrumentalny Kościoła św. Jerzego w Poznaniu pod dyrekcją pana Damiana Skoczypiec

- Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pod dyrekcją pani Moniki Derdy.

Natomiast konferansjerkę, jak zawsze , brawurowo poprowadził podinsp. Jarosław Szemerluk.

Każdy z zespołów zaprezentował się indywidualnie, a na zakończenie wszyscy wykonawcy zaśpiewali 2 utwory  specjalnie przygotowane na ten wieczór  „ Jeden dzień w roku „ Seweryna Krajewskiego i

„ Cichą noc” Franza Grubera.

Podsumowujący koncert przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Ksiądz Kapelan Stefan Komorowski i Przewodniczący ZW NSZZ Policjantów podinsp. Andrzej Szary potwierdzili potrzebę dalszego kontynuowania  tych koncertów.

Publiczność zgotowała wykonawcom owacje na stojąco.

 

 

VI Koncert

"Niebiescy wraz z Przyjaciółmi grają i śpiewają kolędy"

26.01.2019 r.

 

W Kościele Garnizonowym Wielkopolskiej Policji 26 stycznia br. odbył się Koncert Kolędowy z cyklu „Niebiescy wraz z Przyjaciółmi grają i śpiewają kolędy”. Już po raz szósty Chór Komendy Wojewódzkiej wraz z zaprzyjaźnionymi chórami kolędowali w jedynym Kościele Garnizonowym Policji w Polsce. Oprócz policyjnego chóru w koncercie wzięli udział Górniczy Chór Męski z Lubina i Zespół Wokalny przy Okręgu Polskiego Związku Niewidomych w Poznaniu

 

 

 

 

VII Koncert

"Niebiescy wraz z Przyjaciółmi grają i śpiewają kolędy"

25 stycznia 2020 r.

 

W Kościele Garnizonowym Wielkopolskiej Policji 25 stycznia br. odbył się Koncert Kolędowy z cyklu "Niebiescy wraz z Przyjaciółmi grają i śpiewają kolędy". Już kolejny rok z rzędu Chór Komendy Wojewódzkiej wraz z zaprzyjaźnionymi chórami kolędowali w jedynym Kościele Garnizonowym w Polsce.

Tradycyjnie już w sobotni wieczór 25 stycznia 2020 r. w Kościele Garnizonowym Policji w Poznaniu odbył się koncert kolędowy. Wzięły w nim udział dwa chóry: Chłopięco-męski Chór Katedralny pod dyrekcją księdza prałata Szymona Daszkiewicza i Chór Komendy Wojewódzkiej Policji pod dyrekcją Moniki Derdy.

Koncert rozpoczął się wspólnym odśpiewaniem przez obydwa chóry kolędy – hymnu „Tryumfy Króla Niebieskiego” w opracowaniu Tomasza Flaszy. Obydwoma chórami dyrygował ksiądz prałat Szymon Daszkiewicz.  
W dalszej kolejności zaprezentował się indywidualnie: chłopięco – męski Poznański Chór Katedralny pod dyrekcją księdza prałata Szymona Daszkiewicza, a po nim Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pod dyrekcją Moniki Derdy.  
Kolędowanie zakończyło wspólne odśpiewanie przez obydwa chóry kolędy „Cicha noc” do muzyki Franza Grȕbera, którymi dyrygowała Monika Derda.

 

W roku 2021 koncert "Niebiescy wraz z Przyjaciółmi grają i śpiewają kolędy" 

nie odbył się z powodu pandemii.

VIII Koncert

„Niebiescy wraz z Przyjaciółmi grają i śpiewają kolędy”

29 stycznia 2022 r.

 

W Kościele Garnizonowym Wielkopolskiej Policji 29 stycznia 2022 r. o godz. 16.00 odbył się VIII Koncert Kolędowy z cyklu "Niebiescy wraz z Przyjaciółmi grają i śpiewają kolędy". Już kolejny rok z rzędu Chór przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wraz z zaprzyjaźnionym chórem kolędował w jedynym Kościele Garnizonowym Policji w Polsce

W koncercie wzięli udział: Chór męski „ARION" pod dyrekcją Jacka Pawełczaka, Chór przy Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu pod dyrekcją Romana Piechury. Każdy z występujących zespołów był gorąco oklaskiwany przez zgromadzoną licznie publiczność.

Koncerty z cyklu "Niebiescy wraz z Przyjaciółmi grają i śpiewają kolędy"