Przy wigilijnym opłatku na zaproszenie Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu spotkali się szefowie wszystkich komend miejskich i powiatowych, naczelnicy wydziałów oraz kierownicy innych jednostek organizacyjnych. W spotkaniu wzięli udział również licznie zaproszeni goście. Uroczystość uświetnił występ chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Uroczystość rozpoczęła się od kolęd w wykonaniu chóru KWP w Poznaniu pod batutą prof. Antoniego Grochowalskiego. Podczas swojego przemówienia insp. Piotr Mąka podziękował wszystkim za dobrą pracę w mijającym roku. Zaproszonym gościom reprezentującym swoje instytucje i organizacje dziękował za pomoc i dotychczasową współpracę. Szef wielkopolskich policjantów po swoim wystąpieniu podzielił się ze wszystkimi opłatkiem. Przy śpiewie kolęd w wykonaniu chóru zaproszeni goście i uczestnicy spotkania złożyli sobie indywidualnie życzenia.

Wigilia w Komendzie Wojewódzkiej Policji

w Poznaniu

Chwile wypoczynku

Migawki z pozostałych występów podczas pobytu na Litwie

Koncert w Centrum Kultury Polskiej w Litwie im. Stanisława Moniuszki

Podczas pobytu w Wilnie występowaliśmy z koncertem w Centrum Kultury Polskiej w Litwie im. Stanisława Moniuszki w Domu Polonii w Wilnie gdzie otrzymaliśmy Złotą Statuetkę Stanisława Moniuszki.

Wyjazd do Wilna 14 - 17.12.2018 r.

W dniu 17 listopada chór wystąpił jako gość honorowy w Klubie B17 na Stadionie na Grunwaldzie podczas VII Marcelińskich Spotkań z Kulturą.

Występ Chóru w Klubie B17 na Stadionie

w Poznaniu.

W dniach 11 i 12 listopada 2018 r. Chór wystąpił z recitalami patriotycznymi w szkołach w Poznaniu. Migawki z tych występów.

Występy patriotyczne z okazji ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 24.09.2018 podczas kolejnego koncertu z cyklu „ JAGIENKA I JEJ GOŚCIE” śpiewał Chór Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Spotkanie prowadzone przez Panią Jadwigę Poleśną bardzo przypadło słuchaczom do gustu. Chórzyści zadeklarowali , iż na tym występie spotkania na Raszynie się nie skończą.

Spotkanie z Seniorami na Raszynie.

Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 r. Na pamiątkę tego wydarzenia wielkopolscy policjanci obchodzili 17 lipca br. uroczystość 99-lecia powstania formacji. Wojewódzkie obchody Święta Policji rozpoczęły się przed godz. 9.00 pod Pomnikiem Ku Czci Pomordowanych Policjantów II RP Województwa Poznańskiego, gdzie odbyła się uroczystość upamiętniająca tragiczne losy funkcjonariuszy. Następnie w kościele garnizonowym wielkopolskiej Policji na ul. Swoboda w Poznaniu Jego Ekscelencja ks. bp Damian Bryl koncelebrował mszę świętą, podczas której modlił się w intencji wszystkich policjantów. Podziękował im za ofiarną służbę bliźnim, poprosił o dalsze błogosławieństwo w służbie i życiu rodzinnym. Mszę uświetnił śpiew Chóru Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Wojewódzkie obchody Święta Policji 

w Poznaniu
24 lipca 2018 r.

W dniu 16 marca 2018 roku Chór wystąpił w Urzędzie Wojewódzkim podczas zamknięcia wystawy „ Dawny i współczesny pejzaż Poznania” , towarzyszącej obchodom 15 – lecia Stowarzyszenia Twórców i Sympatyków Kultury KWP w Poznaniu. Specjalnie dla twórców – marzycieli chór wykonał „ Chodź pomaluj mój świat" Zespołu 2+1 oraz „Rzekę marzeń” Beaty Kozidrak i Zespołu Bajm, a na zakończenie ulubiony utwór artystów ze Stowarzyszenia „ Va pensiero” z opery Nabucco Giuseppe Verdiego pod dyrekcją pana prof. Antoniego Grochowalskiego. Towarzysząca chórowi pani Joanna Grochowalska zagrała na flecie przebój Zespołu ABBA, a potem specjalnie na życzenie pani Barbary Kubiak – Sobczak przebój z musicalu „Evita" .

Występ podczas finiszu wystawy z okazji 

XV – lecia STiSK.
 16.03.2018 r.

W śnieżną sobotę 20 stycznia 2018 roku zmagaliśmy się z 27 chórami przybyłymi z całej Polski podczas konkursu kolędowego w Chełmnie. Zdobyliśmy brązowe pasmo.

XIII Ogólnopolski Konkurs Kolędowy 

w Chełmnie
20.01.2018 r.

W dniu 16 stycznia 2018 roku chór pod dyrekcją pana profesora Antoniego Grochowalskiego śpiewał kolędy w Klubie Seniora Zakładów Cegielskiego w Poznaniu. Chórowi towarzyszyła pani Joanna Grochowalska, która akompaniowała chórowi i wykonała 2 utwory solo na flecie altowym.

Kolędowanie u Cegielszczaków – 16.01.2018 r.

Wydarzenia w 2018 roku